Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

Erdal Demirkıran-Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

Songül Beyazel

Erdal Demirkıran-Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım Empty Erdal Demirkıran-Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

Mesaj  Songül Beyazel Cuma Haz. 11, 2010 2:55 pm

Kitabın Adı: Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
    Kitabın Yazarı:Erdal Demirkıran
    Baskı:23
    Yayınevi: Timaş
    Yazar bu kitabi insanı başarıya götüren yolları birazcık olsun somutlaştırmak amacıyla kaleme almıştır. Bu somutlaştırmayı kendi fikir ve görüşleri doğrultusunda hazırladığı egzersizlerle süslemektedir. Hazırladığı bu egzersiz öğretilerine Kashna and Kashna adını vermiştir. Kitap başarıyı hedef eden kitleyi hedef almaktadır.Amacına ne ölçüde ulaşabileceğini zor olsa da ben yazdığı öğretilerden etkilendim ve bende başarma hırsı değil ama başarma azmi oluştu diyebilirim.
    Kitabın içeriğinde hem olgusal hem de teorik bilgilere yer verilmektedir. Kitap toplamda 9 bölümden oluşmaktadır. Ayrıca her bölümde içeriğinde bulunduğu bölümle ilişkili olarak farklı alt bölümlerde eklenerek bölüm bakımından zenginleştirilmiştir. Her bölümün kendine özgü egzersizleri vardır. Yazarın savunduğu tek fikir başarmak için çalışmak ve gayret göstermektir. Yazar başarmak konusunda karşılaşılacak sorunları betimsel ve analitiksel olarak açıklamaya çalışmaktadır. Yazar üslubuna okuyucunun dikkatini çekecek ölçüde dikkat etmiştir. Anahtar sözcükleri ve dipnotları sayfanın altına anlaşılacak şekilde yerleştirmeyi ihmal etmemiştir. Yazar metin içinde egzersizlerini somutlaştırmak için tablo, grafik gibi çizelgeler kullanmıştır.Ama bunları kitapta yer alan her öğreti de yapmış olması okuyucuya bıkkınlık verebilir ve çoğu çizelgeler okuyucu tarafından anlaşılamama ihtimaliyle karşı karşıyadır.Yazarın dili insanı güdüleyici yapıdadır.Yazar başarmak için okuyucuyu harekete geçirecek ölçüde etkili bir dile sahiptir.
    Yazar üstüne giydiği “çokbilmiş” elbisesinin hakkını çok iyi vermiştir. Takındığı “akıllılık” ve kaleme aldığı eseri iyi bir şekilde pazarlamayı başarmıştır. Kitap okunurken yazar hakkında araştırma yapılması gerektiğine okuyucu kendi karar vermektedir. Çünkü. yazar hayatı hakkında okuyucuyu fazlasıyla merakta bırakmıştır. Kitap okunduktan sonra okuyucu iki aşırı uç arasında kalmaktadır. Ya yazarın diğer kitaplarını okumaya başlayacak ya da elindeki kitabı rafa kaldırarak “saçmaydı” diyecek.
    Tavsiye noktasına gelince bu kitabı tabi ki tavsiye ederim.Ama şunu da belirteyim ki sadece bu kitabı değil bütün kitapları okumak için tavsiye ederim çünkü; her kitap okunmayı hak edecek bilgiye sahiptir diye düşünüyorum.

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 9:36 am