Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

ALTINCI ŞEHİR- AHMET TURAN ALKAN

0901110043

ALTINCI ŞEHİR- AHMET TURAN ALKAN Empty ALTINCI ŞEHİR- AHMET TURAN ALKAN

Mesaj  0901110043 Paz Haz. 20, 2010 6:29 pm

Kitabın adı:Altıncı Şehir
    Yazarın adı:Ahmet Turan Alkan
    Yayın yeri:istanbul
    Yayınlanma tarihi:2009
    Sayfa sayısı:207
    Fiyatı:11.50
    ısbn:978-975-437-075-1

Altıncı Şehir dört bölüm ve otuz iki denemeden oluşmaktadır.Yazar kitabın önsözünde, kitanbın adının neden 'Altıncı Şehir' olduğundan bahsetmiştir.Yazarın çok sevdiği iki kitap var bunlar, Uzun Çarşının Uluları ve Beş Şehir.Beş Şehir'de İstanbul ,Konya Erzurum,Bursa ve Ankara 'dan bahsedilmiştir.Yazar Sivas'tan hiçbir kitabın bahsetmediğini farkediyor ve kendisinin de memleketi olan Sivas'ı anlatmak için Altıncı Şehir'i yazıyor.Bu kitap tamamen Sivas'ı anlatıyor.Sivas'ta yaşayanların durumları, konuşma şekilleri,çarşılarından bahsetmiştir.Sivaslıların her zaman her yerde farkedildiğindende bahsetmiştir.Yazar kitabında Sivas'a olan özleminden bahsetmiş yada eski Sivas'a özleminden bahsetmiş.Sürekli Sivas'ın eski halinin kalmadığından, şehirleşmenin değiştirdiğinden çok yakınmıştır.
    KİTAP HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM:
    İçeriğini pek beğenmediğim kitapta belkide sadece Sivas anlatıldığı için sıkıldım.Ama kendi memleketini anlattığını objektif olarak düşünürsem iyi elerştiriler yapmış ve memleketini tam olarak anlatmış diyebilirim.İçinde en çok beğendiğim deneme 'Bir Şehri Sevmek' tir.Memleketime olan düşüncelerimi az da olsa orada gördüm.Şehirleri merak eden varsa ve Sivas da bunların içindeyse okumanızı tavsiye ediyorum.

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 8:42 am