Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

SEVGİ - Melike AKKEL

turkce.toplulugu

SEVGİ - Melike AKKEL Empty SEVGİ - Melike AKKEL

Mesaj  turkce.toplulugu Ptsi Mayıs 04, 2009 9:57 am

SEVGİ
    Sevgi,insanı hayata bağlayan duygu.İnsan sevmeden yaşayamaz.Kimseyi sevmiyorsa bile kendini seviyordur.Kimse bende sevme duygusu yoktur diyemez.
    Severken bunun kontrolünü yapmak gerekir.Fazla sevgi insana zarar verebilir.Birisini çok seversin, onun için her şeyi yaparsın.Ama o seni senin onu sevdiğin kadar sevmiyorsa üzülürsün,yıpranırsın.Neden beni sevmiyor diye sorarsın kendi kendine.Aslında seni seviyordur ama senin beklediğin kadar değil.
    Sevgi deyince akla illa ki bir insana karşı hissedilen sevgi gelmemelidir.İnsan doğadaki herhangi bir şeyi sevebilir veya bir eşyasını.Ben kalemlerimi çok seviyorum.Onlara karşı ayrı bir yaklaşımım vardır.Kimisini değer verdiğim birinden almışımdır.Kimisin alırken de ayrı bir hissiyatla almışımdır.Onlar benim için özeldir ve kıymetlidir.Birisinin bir çiçeğe veya başka bir bitkiye duyduğu özel bir sevgisi vardır.Onun da onda yeri apayrıdır.
    Bence sevgi dünyadaki en güzel duygudur.Sevgisiz insan yoktur ama insan çok sevince dünya onun gözüne daha da güzel görünür.Yaşamak daha bir anlamlı olur.Belki o, sevdiği için yaşıyordur.O ölme dediği için katlanıyordur bu hayata.O yaşa dediği için de bu hayat çok güzel çok anlamlı gelir ona.

Melike AKKEL

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 6:04 am