Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

SENİN DÜNYAN - Semih YILMAZ

turkce.toplulugu

SENİN DÜNYAN - Semih YILMAZ Empty SENİN DÜNYAN - Semih YILMAZ

Mesaj  turkce.toplulugu Salı Mayıs 05, 2009 6:30 am

SENİN DÜNYAN
    Hayal nedir? Herkesin bir hayali vardır. Hepimiz hayal kurarız. Ama çoğumuz hayalin tanımını yapamayız. Peki hayal gerçekten nedir? Herkesin kendisine göre bir hayal tanımı vardır. Bana göre hayal ise insanları yaşama bağlayan, tutunacak bir dal gibi uzanan; çoğu zaman insanları hayatla barıştıran duygu ve düşüncelerdir. Kısaca insanın kendisinin kurduğu ve yönettiği dünyasıdır.
    Hayaller kadar güzel bir şey var mıdır? Yoktur bence. Hayal kurmak küçük mutluluklar gibidir. Tabi hayallerin bir seviyesi vardır. Eğer kendinizi tamamıyla kaptırırsanız hayatınızı olumsuz etkileyebilir.
    Herkes gibi benim de hayallerim var. Ama gerçekleşmeyeceğini düşündüğüm için sadece bir düş olarak düşünüyorum. Ama onlarsız da yaşayamıyorum. Yaşayabilen tanıdığınız kimse var mı? Vardır belki olabilir ama yaşamdan tat alıyor mu o kimseler? Bilinmez!
    Hayaller hayaller ne güzel şeydir bu hayaller. Hayal kurmak en güzel duygudur. Ama hayal kurmanın sınırını bilemezseniz, kendinizi hayallere kaptırırsanız kendi hayal dünyanızın esiri olursunuz. Bundan sonra da yaşamla alakanız kalmaz. Her şey boş gelir size. Hayal kurun hayalsiz bir dünya çekilmez ama asla hayallerinize fazla kapılmayın. Hayaller çok güzeldir fakat sınırlarını siz belirlediğiniz zaman.

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 4:42 am