Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

YAŞADIĞIM ŞEHİR

00901110004

YAŞADIĞIM ŞEHİR Empty YAŞADIĞIM ŞEHİR

Mesaj  00901110004 Paz Ekim 11, 2009 4:19 pm

YAŞADIĞIM ŞEHİR
    2000 yılından bu yana Samsun'da yaşıyorum. başlarda alışmak kolay olmasa da, beni kendine farkettirmeden bağladı bu şehir.
    Samsun şehir merkezi, bizim oturduğumuz Atakum ilçesine göre oldukça kalabalık ve gürültülü. Atakum Samsunun en çok beğenilen bölgesidir. Özellikle yaz aylarında cıvıl cıvıl olur. Birçok yeşil alana sahip olan Atakum, sahiliyle herkesin gönlünü fethediyor. Gerçi nüfusunun artmasıyla , yeşil alanlar azalıyor ancak güzelliğinden birşey kaybetmiyor. Sessiz ve sakin oluşu, şehir merkezindeki insanları da buraya çekiyor. Bunda yeni açılan alışveriş merkezleri, hastaneler ve sosyal tesisler oldukça etkilidir.
    Bu şehirde ******'ün Samsun'a çıkmış olduğu Bandırma Vapuru da bulunuyor. Vapur müze haline getirilip, insanların ziyaretine açıldı.
    Benim için bu şehri herşeyden değerli kılan; boydan boya uzanan, uçsuz bucaksız denizidir. Sıkıntılarımı alıp çok uzaklara götürüyor bu büyülü şehrin denizi.
    Samsun öle büyük ve güzel ki buraya 'Karadeniz'in İstanbul'u' diyebiliriz.

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 6:26 am