Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

Ayrılmayan İki Dost

1001030056

Ayrılmayan İki Dost Empty Ayrılmayan İki Dost

Mesaj  1001030056 Cuma Ara. 24, 2010 3:53 pm

AYRILMAYAN İKİ DOST

Zeynep ve Naz birbirlerinden çok uzakta aynı gün doğmuş iki bebekti. Hayat onları bir gün bir yerde birbirlerinden bir daha hiç ayrılmamak üzere birleştirecekti.

Zeynep ve Naz’ın çocukluk dönemleri çok güzel geçmişti. Aileleri onların her istediklerini yapıyor ve arkadaşlarında ne varsa onlar görüp de bizim niye yok demesinler diye her istediklerini fazla abartmadan alıyorlardı.

İkisi de 1. sınıfa başlamıştı.Anne ve babalarından başka yepyeni insanlarla tanışacaklardı.Birbirinden farklı arkadaşları ve öğretmenleri olacaktı.Çok mutluydular…

İkisi de okulda derslerinde çok başarılıydılar.Öğretmenlerinin çok sevdiği parmakla gösterilen öğrenciler arasındaydılar.8. sınıftaydılar ikisi de bu sene hayatlarının önemli sınavlarından birine hazırlanıyordu.Zeynep ve Naz’ da kendilerine güveniyorlardı.Çok çalışmışlardı çünkü hayalini kurdukları liseye gidebilmeleri için biraz yüksek puan almaları gerekiyordu.

Sınav sabahı geldi çattı. Sabah erkenden kaktılar ve sınava girecekleri okula aileleri ile beraber gittiler.Sınavın olacağı yerin kapısından içeri girerken ağlayarak girdiler ve sınav bittikten sonrada o kapıdan çıkarken yüzleri gülüyordu galiba istedikleri okula gidebileceklerdi.Sınavları çok iyi geçmişti.Sınavın iyi geçmesine hem onlar hem de aileleri çok sevinmişlerdi.

Sınav sonuçları açıklanana kadar ikisinin de gözlerine uyku girmedi. Her ikisinin de anne ve babası kızlarının sınavı kazanacaklarına inanıyorlardı. Gerçektende öyle olmuştu.Sınav sonuçları açıklanmıştı ve ikisi de hayalini kurdukları liseyi kazanmışlardı.

Okula başlamadan önce okullarını daha yakından görebilmek için önceden gidip gezdiler birbirinden farklı arkadaşları ve öğretmenleri olacaktı onları düşünmeye başladılar , lise hayatında neler yaşayacaklarını , neyle karşılaşacaklarını çok merak ediyorlardı.

İkisi de heyecanla , sabırsızlıkla bir yaz boyunca okulun açılacağı o ilk günü beklediler.O gün geldi çattı ve okulların açılmasına sadece bir gün kalmıştı.O gece heyecandan mutluluktan uyuyamadılar.Sabah kalkıp kahvaltılarını yaptıktan sonra formalarını giyip aileleriyle okulun yolunu tuttular.Okula geldiklerinde tüm öğrenciler aileleriyle gelmişlerdi.Onlarda acaba hangisi benim sınıf arkadaşlarım diye düşünmeye başladılar.Nihayet sınıflarına girdiler ve arkadaşlarıyla tanıştılar.

Naz , çok mutluydu arkadaşları çok sevecendi onlara hemen alışmıştı.Öğretmenlerini de çok seviyordu.Ama Zeynep’in ilk günü umduğu gibi olmamıştı.Zeynep, mutsuzdu.Lisede ilk seneleri birinin mutlu birinin mutsuz bitmişti.

Zeynep’in ailesi kızlarının bu durumuna çok üzülüyorlardı. Zeynep’in babası öğretmendi.Babasının tayini şu anda oldukları şehirden başka bir şehre çıkmıştı.Zeynep, bu duruma biraz sevindi. Çünkü arkadaşlarıyla hiç anlaşamıyordu, onları sevmiyordu.Şimdi başka bir şehirde başka bir okula gidecekti.Belki oradaki arkadaşları iyi olacaktı.Onun için biraz umutluydu. Ama bir o kadarda üzülüyordu çünkü şu andaki oturdukları şehirde doğmuştu. Doğduğu şehirden ayrılmak ona bir o kadarda acı veriyordu.

Zeynep’in babasının tayini Naz’ın eğitim gördüğü okula çıkmıştı. Zeynep ve ailesi bundan sonra yaşayacakları yeni şehre taşındılar. Onlar oradan bir ev tuttular.Evleri Naz ve ailesinin oturduğu apartmandaydı.Eşyalarını evlerine taşırlarken Naz’ın babası da o sırada arabasını park etmiş apartmanın önüne doğru geliyordu. Zeynep’in babasını gördü ve ona eşyaları taşırken yardım etti. Birbirleri ile tanıştılar.

Naz’ın ailesi , o akşam Zeynep’ in ailesini onlar şimdi birde bu telaşın içinde yemek hazırlayamamışlardır diye düşünerek yemeğe davet ettiler. Yemeklerini yedikten sonra Zeynep ve Naz bir tarafta anne ve babaları bir tarafta konuşmaya başladılar.Naz’ın babası Zeynep’in babasına ne iş yaptığını sordu ve Zeynep’ in babası da öğretmen olduğunu ve tayininin oturdukları apartmanın iki sokak ötesindeki okula çıktığını söyledi. Naz’ın babası buna çok şaşkın bir şekilde benim kızımda o okulda okuyor diye yanıt verdi. Zeynep, bunu duydu ve çok sevindi. Çünkü Naz ve ailesi çok iyiydi.Onlarla hem o hem de ailesi çok iyi anlaşmıştı.

Okullar açılana kadar yaz boyunca iki aile birbirlerine gelip gittiler. İkisinin de babası birlikte hafta sonları balık tutmaya gittiler.Hep beraber pikniğe gittiler.

Zeynep ve Naz çok iyi arkadaş oldular.Zeynep’te Naz’ın gittiği okula gidecekti.Naz, ona okuldaki arkadaşlarını ve öğretmenlerini anlattı.Zeynep’te Naz’ı dinledikçe Naz’ın anlattıklarına çok seviniyor çok mutlu oluyordu.

Okula başlayacakları o gün geldi çattı.O sabah Zeynep , sanki yeni okula başlıyormuş gibi o heyecanla sabah erkenden kalkıp kahvaltısını yaptıktan sonra Naz’ların ziline basıp Naz’ı da çağırdıktan sonra Zeynep’in babası onları arabasıyla kendisinin de görev yapacağı yeni okula götürdü.

Naz, Zeynep’i yeni arkadaşlarıyla tanıştırdı. Zeynep, çok mutluydu 8. sınıftayken sanki hayalini kurduğu o okul arkadaşlar ve öğretmenler galiba bu okuldaydı.Lise 1. sınıftayken dersleri de çok kötü olan Zeynep, burada yeni okulunda derslerini de düzeltmişti. 1. sınıftayken Zeynep , derslere pek fazla çalışamamıştı.Çünkü öğretmenlerini , sınıfını sevmiyordu bu yüzden de bazı konulardan geri kalmıştı.Ama Naz ve sınıftaki diğer arkadaşları öğretmenleri ve kendi babası Zeynep’e yardım etti ve Zeynep geri kalmış olduğu bazı konuları hemen kavradı.Verilen ödevleri Zeynep ve Naz beraber yapıyorlar.Zeynep, bildiklerini Naz’a , Naz’da bildiklerini Zeynep’e anlatıyordu.Birlikte çok iyi anlaşan iki dost olmuşlardı.Okul çıkışlarında eve gelip derslerini yaptıktan sonra beraber bisiklete binip geziyorlar, beraber eğleniyorlardı.Beraber arkadaşlarının doğum gününe gidiyorlardı.Hiç birbirlerinden ayrılmıyorlardı, her şeylerini birbirleri ile paylaşıyorlardı.

Lise 3. sınıfa geçtiler. Naz’ın bu dönemde birlikte olmaya başladığı birisi vardı.Naz , sürekli onunla beraber geziyor, eğleniyordu.Derslerine de hiç vakit ayırmıyordu. Zeynep’le de artık eskisi gibi sık sık bir araya gelmiyor ,okulda beraber gezmiyorlardı. Naz’ın Güven’le birlikte olmaya başladıktan sonra da derslerinde bir düşüş meydana gelmişti ve öğretmenleri de bu düşüşü fark edip acaba ailevi bir sorun mu var diye kendi aralarında konuşmaya başlamışlardı.Ardından içeri Zeynep’in babası girdi. Öğretmenler kendi aralarında konuşurken Zeynep’in babası da konuya kulak misafiri oldu ve öğretmen arkadaşlarına Naz’ın ailesini tanıdığını ve onların çok iyi birer insan olduğundan bahsetti. Onların bir sorun yaşasalar bile kızlarına bu durumu hissettirmemeleri için ellerinden geleni yaparlar diye bahsetti.Öğretmenler Zeynep’in babasına acaba ders notlarında ki bu düşüşün sebebi ne olabilir ki o zaman diye sordular.

Sonra Çiğdem, adında bir öğretmeni Naz’ın verilen ödevleri yapmaması üzerine daha fazla dayanamıyor ve bunun nedenini dersten çıktıktan sonra Naz’a sormaya karar veriyor.Zil çalıyor ve öğretmeni Naz’ı yanına çağırıyor ve ona ;

“-Naz, verilen ödevleri yapmıyorsun, ders notların önceki sınavlarına göre düşmeye başladı neden?”

“-Bu son anlatılan konulardan hiç bir şey anlamadım.”

“-Naz, mademki böyle bir sorunun var bunu neden daha önce bana söylemedin ben sana anlamadığın konular hakkında yardım ederdim .”

“-Teşekkür ederim öğretmenim.”

Diyerek öğretmeninin yanından ayrıldıktan sonra hemen Güven’in yanına gitti.Öğretmeni de onun arkasından gidiyordu.Naz , Güven’in elinden tuttu ve öğretmeni de bunu gördü.Öğretmeni de bunu gördükten sonra acaba ders notları bu yüzden düşmüş olabilir mi diye düşünmeye başladı.Ama bir yandan da Naz’ın ders notlarının Güven’le birlikte olmaya başladı diye düşemez diye düşünüyordu. Çünkü Naz’ı tanıyordu Naz öyle bir kız değildi dersler ile birlikteliğini birbirine karıştırmaz diye düşünüyordu.

Derslerinin Güven, yüzünden mi yoksa başka bir şey yüzünden mi düştüğünü öğrenmenin bir yolu vardı.O da en yakın arkadaşı olan Zeynep’ e sormaktı.

Hoca, Zeynep’i bir sonraki ders yanına çağırarak Zeynep’e;

“-Naz’ ın notları bu son yaptığımız sınavlardan sonra düşmeye başladı. Bunun nedenini biliyor musun ?”

“-Öğretmenim neden olduğunu bende bilmiyorum.”

“-Öğretmenim biz Naz’la öyle eskisi gibi fazla bir araya gelmiyoruz artık ,

onun için bunun nedenini bilmiyorum.”

“-Tamam Zeynep, sana bir şey daha soracağım sence Naz ile Güven birlikteler mi?”

“-Öğretmenim size de söylediğim gibi Naz ile artık öyle eskisi kadar bir araya gelmiyoruz onun için bu konu hakkında bir bilgim yok.”

“-Tamam Zeynep, sana teşekkür ederim.Bak kızım bu konuştuklarımız aramız da kalsın.”

“-Bu konu hakkında bir şey öğrenirsen bana da söyle tamam mı kızım.”

“-Tamam öğretmenim.”

Ama oysaki Zeynep , Naz ile Güven’in birlikte olduğunu biliyordu ve söylerse de öğretmeninin bu durumu Naz’ın ailesine söyleyeceğini düşünüyordu.Arkadaşının ona yaptıklarına rağmen onun kötü duruma düşmesini istemiyordu.

Naz, yine derslere katılmıyor , verilen ödevleri yapmıyordu.Aradan biraz zaman geçtikten sonra öğretmeni bir sınav yaptı.Önce Naz’ ın kağıdını okumaya başladı ve Naz, soruların hiç birine doğru yanıt vermemişti.Öğretmeni Naz’ ın bu durumuna çok üzülüyordu.Ama elinden de hiçbir şey gelmiyordu.Sınav sonuçlarını açıkladıktan sonra Naz’ ı bir kez daha yanına çağırdı.Naz, bu durumu hiç aldırış etmiyordu.Yine bir şeyler saçma sapan sorular soracak diye içinden söylenerek öğretmeninin yanına gitti.Ama bilmiyordu ki öğretmeni onun iyiliği için uğraşıyordu.

“-Naz, bak bu sınav sonuçlarında çok kötü bu notlarını nasıl düzeltmeyi düşünüyorsun?”

Naz, öğretmeninin karşısında soruya cevap vermeden duruyordu.

“-Naz, neden konuşmuyorsun bana bunun neden olduğunu söyle.”

“-Öğretmenim size daha önce sorduğunuzda da söylemiştim anlatılan bazı konuları anlamıyorum.”

“-Ama Naz, ben de sana anlayamadığın bir konu varsa bize gel söyle biz sana yardımcı oluruz demedim mi?”

“-Öğretmenim dediniz ama…”

“-Naz, aması ne yoksa başka bir nedeni mi var?”

“-Hayır, öğretmenim başka ne nedeni olabilir ki size de söylediğim gibi bu son anlatılan konulardan pek bir şey anlamadım.”

“-Ama aslında konular anlatıldıktan sonra bende konuları tekrar etmiyorum.”

“-Naz, madem bundan dolayı diyorsun derslerini neden tekrar etmiyorsun?”

“-Naz, ben geçen gün seni Güven ile birlikte gördüm.”

“-Güven ile ne alakası olabilir ki öğretmenim?”

“-Onun cevabını sen vereceksin bana.”

“-Güven, benim arkadaşım.”

“-Ama ben sizi geçen gün el ele tutuşurken gördüm ve bir insan durup dururken niçin birinin elini tutar ki yani.”

Naz, kekeleyerek…

“-Ha… hayır öğretmenim Güven, sadece benim arkadaşım.”

“-Tamam Naz, senin dediğin gibi olsun o zaman.”

“-Ama eğer notlarını bir an önce düzeltmezsen ve derslere eskiden olduğu gibi katılmazsan ve verdiğimiz ödevlerini yapmazsan ben Güven ile olan birlikteliğini ailene bildirmek zorundayım.”

“-Tamam öğretmenim lütfen onlara söylemeyin öğrenirlerse bana çok kızarlar.”

“-Ders notlarımı düzeltmeye çalışacağım ve verilen ödevleri yapacağım size söz veriyorum.”

“-Bak Naz, bu son şansın sana daha öncede neden diye sordum anlatılanları anlamıyorum dedin.”

“-Şimdi yine sordum yine aynısını söyledin sonra kendin dedin dersleri tekrar etmiyorum bu yüzdendir dedin ama ben biliyorum ki bunun tek bir nedeni var o da Güven.”

“-Tamam öğretmenim ders notlarım eskisi gibi yüksek olacak .” diyerek öğretmeninin yanından ayrıldı.

Aradan biraz zaman geçti.Naz, verilen ödevleri yapıyordu ama gerçektende bir şeyler öğrenmek için değil de sırf ödev olduğu için öğretmeninin Güven ile olan ilişkisini ailesine söyleyeceğinden korktuğu için yapıyordu.

Naz’ın ailesi öğretmeninden önce davranarak kızlarının notları bu kadar iyiyken acaba birden neden böyle düşmeye başladı diye düşünerek okula sınıf öğretmeniyle konuşmaya geldi.

Öğretmen, Naz’ ın ailesine artık daha fazla beklemeden kızlarının notunun neden düştüğünü ve asıl sebebinin birisiyle birlikte olduğunu söylemeliydi.

Öğretmen, kızlarının Güven, adında kendi sınıfından bir çocukla birlikte olduğunu ve notlarında ki düşüşün bu yüzden olabileceğini söyledi.

Naz’ın ailesi bu duruma çok şaşırdı.Onlar kızlarına güveniyorlardı. Kızlarının onlardan habersiz bir birlikteliğinin olabileceğine inanmıyorlardı. Ama kızları birisiyle birlikteydi ve bunu onlara söylememişti.Ailesi düşünmeye başladı acaba kızımız bu durumu bize neden söylemedi bunu bizden neden sakladı diye.

Naz’ın ailesi okuldan ayrıldı ve akşam kızlarının okuldan çıkıp eve gelmesini beklediler ve Naz , onların beklediği saatte eve gelmedi. Ailesi Naz’ı merak etmeye başladı. Biraz beklediler Naz, hala eve gelmedi. Babası Naz’ı cep telefonundan aradı ama cep telefonu kapalıydı. Naz’ın ailesi acaba Zeynep, evde mi diye sormaya gittiler.Zile bastılar ve kapıyı Zeynep, açtı.Naz’ın ailesi bu duruma çok şaşırdılar.Zeynep, evdeydi ve kendi kızları neden evde değildi diye düşünmeye başladılar daha çok telaşa kapıldılar.Zeynep’in annesi ve babası da zile basanın kim olduğunu öğrenmek için kapının önüne geldiler ve Naz’ın anne ve babasını gördüler.

“Bir şey mi oldu hayırdır”diye sordular. Onlarda havanın kararmasına rağmen kızlarının hala eve gelmediğini söylediler. Zeynep’in ailesi de onlara cep telefonunu aradınız mı diye sordu.Onlarda cep telefonunun kapalı olduğunu kızlarına ulaşamadıklarını söylediler.Zeynep’in ailesi de biraz daha bekleyelim gelmezse aramaya çıkarız dediler.Belki şarjı bitmiştir telefonunun dedi.

Zeynep,düşünmeye başladı. Çünkü , Naz ile Güven’i okul çıkışında beraber giderken görmüştü.Acaba Naz’ın okul çıkışında biriyle beraber giderken gördüğünü söylemelimiydi. Ama söylerse de Naz’ın ailesinin Naz’a kızacağını düşünüyordu.İçinde söylesem mi söylemesem mi diye gel git ler yaşamaya başladı. Bir yanı söyle diyor çünkü ailesini kızlarını çok merak ediyor.Bir yanı da söyleme söylersen ailesi ona çok kızar diyordu.

Zeynep, hemen odasına koştu ve telefonuna sarıldı.Hemen Naz’ı aradı.Ama Naz’a ulaşılamıyordu.Acaba başına bir şey mi geldi diye düşünmeye başladı.Çünkü saat çok geç olmuştu.

Aradan biraz zaman geçtikten sonra birden bir zil sesi duyuldu.Herkes kapıya doğru yöneldi ve gelen Naz idi. Naz’ı görünce çok sevindiler ama bir o kadar da ona kızmışlardı.

Naz’ın babası hemen Naz’a neden bu kadar geç kaldın hava karardı , senin hala bu saate kadar dışarıda ne işin vardı diye bağırmaya başladı.Naz , suskun bir şekilde onları dinliyordu. Naz’ın ailesi kızlarının acaba öğretmeninin dediği o Güven, isimli çocukla mı beraber olduğunu düşünmeye başladılar ve kızlarını alıp eve gittiler ve Naz’ın babası Naz’a ;

“-Bu saate kadar neredeydin ve kiminleydin bana hemen söyle.”

Naz, Zeynep’lerde olduğu gibi yine susuyordu , bir şey demiyordu.Babası aynı soruyu yine sordu Naz, yine yanıt vermedi.Babası artık dayanamıyordu ve Naz’a bir tokat attı.Naz , ağlamaya başladı.Babası Naz’a;

“-Ağlama Naz, niye ağlıyorsun ?”

“-Yoksa vurduğum yerin mi acıdı? Bak az önce senden haber alamadığımız zaman bizimde içimiz öyle yandı kızım.”

“-Neden böyle yapıyorsun bizden habersiz sokaklarda bu saatlere kadar geziyorsun sanki biz sana sen “baba dışarıya çıkabilir miyim?” dediğin zaman izin vermiyoruz.”

“-Hadi kızım bana bu saate kadar kiminle gezdiğini söyle lütfen!”

“-Baba okuldan çıktıktan sonra bir arkadaşım çok ısrar etti onunla birlikte gezdik.”

“-Baba gezerken havanın bu kadar karardığının farkına varmadım özür dilerim.”

“-Peki sen önceden bize dışarıya çıksan hemen nereye gideceğini arar söylerdin, neden bizi arayıp haber vermedin?”

“-Hem kızım sen Zeynep’le çıkıp giderdin öyle okul çıkışlarında bu arkadaşında kimmiş böyle onun anne babası yok mu onu merak etmiyorlar mı?”

“-Baba tam sizi arayacaktım ki telefonumu çantamdan çıkardım şarjının bittiğini gördüm sizi arayamadım.”

“-Naz, saçmalama kızım ya bu daha öncede olmuştu hatırlamıyor musun Zeynep’le beraber gezerken de telefonunuzun şarjı bitmişti hani sonra bir yere girip bizi aramıştınız biz okul çıkışında beraber gezeceğiz diye , bizde size izin vermiştik ya unutun mu kızım?”

“-Çok özür dilerim baba bir daha olmayacak.”

Aradan bir kaç gün geçti ve babası Naz’a kızım;

“-Güven, kim diye sordu.”

Naz, bu soru karşısında babasına şaşkınlıkla bakıyordu acaba babası Güven ile birlikte olduğunu biliyor mu diye düşünmeye başladı.Eğer öyleyse babası bu durumu kimden öğrenmişti.Bunu bilen sadece iki kişi vardı.Biri en yakın arkadaşı Zeynep, diğeri de Çiğdem öğretmendi.Çiğdem öğretmenin söylemeyeceğini düşünüyordu.Çünkü öğretmenine söz verdiği gibi ödevlerini yaparsa öğretmeninin bu konu hakkında bir şey söylemeyeceğini düşünüyordu.O zaman bir tek kişi olabilir o da Zeynep’tir diye düşünmeye başladı.Oysa ki bilmiyordu ki anne ve babası ondan habersiz kızlarının notlarının neden düşmeye başladığını öğrenmek için okula gitmişti.

Naz, hemen ertesi gün okulda Zeynep’e sordu ;

“-Zeynep, babam bana dün akşam otururken durup dururken “Güven kim diye sordu?” Acaba onlara bunu sen söylemiş olabilir misin?”

“-Hayır, Naz tabiî ki de ben söylemedim , nasıl böyle bir şey düşünürsün.”

“-Kim söyledi o zaman Zeynep bir sen biliyorsun bir de Çiğdem öğretmen.Ben de Çiğdem öğretmenin söylemediğini düşünüyorum.”

“-Ne demek istiyorsun ya sen , ben geçen gün eve geç geldiğinde seninle Güven’i birlikte okuldan çıkarken gördüm ve ailene sana kızmasınlar diye bunu söylemedim.”

“-Sana teşekkür ederim Zeynep”

“-Ama o zaman kim söylemiş olabilir ki bunu?” “Annemle babam Çiğdem öğretmeni nereden görecekte bunu söyleyecek , annemle babam hiç okula gelmedi ki.”

“-Hayır sen yanılıyorsun.Onlar geçen gün okula geldi bizzat Çiğdem öğretmenle konuştular.”

“-Ben onları konuşurken gördüm.”

“-Çiğdem öğretmen söyledi yani.”

“-Evet.”

Akşam olduğunda Naz okuldan çıkıp hemen eve gitti.Eğer geç giderse babası onun Güven ile birlikte olduğunu biliyorsa daha fazla şüphelenmesin diye eve erkenden hiç yolda oyalanmadan gidiyordu.
    Babası akşam evde otururken düşünmeye başladı daha fazla dayanamıyordu.Eğer kızı o çocukla beraberse bilmek istiyordu.Naz’ı yanına çağırdı ve ona ;

“-Bak kızım bizden saklama eğer o çocukla berabersen bize söyle ki bizde bilelim.”

“-Kızım öğretmeninle konuştuk ders notlarının bu yüzden düşmüş olabileceği düşünüyor.”

“-Tamam o çocukla beraber olabilirsin ama ders notlarının o çocuk yüzünden düşmesi beni sinirlendiriyor.”

“-Tamam baba notlarımı yükselteceğim, sana söz veriyorum.”

Diyerek babasının boynuna sarılıyor ve ona;

“-Seni çok seviyorum diyor.”Annesi de;

“-Bizi sevmek yok mu?”diye kızına sarılıyor.

Naz, bu sefer babasına verdiği sözü yerine getiriyor.Gerçektende yapılan sınavların sonuçları yükselmişti.Hem anne babası hem de Zeynep ve Çiğdem öğretmen bu duruma çok sevinmişti.

Naz , bir zaman sonra babasının isteği üzerine Güven’i anne ve babasıyla tanıştırmak için eve getiriyor.Naz’ın ailesi onlar gelince Zeynep ve ailesini de yemeğe davet ediyorlar.Hep beraber yemek yiyorlar , sohbet ediyorlar, Naz’ın ailesi kızlarının nasıl birisiyle birlikte olduğunu öğrenmek için Güven’i tanımaya çalışıyor.Konuştukça Güven’i sevmeye başlıyorlar.

Yaklaşık birlikte olmaya başladıktan 1 yıl sonra Güven , Naz’a;

“-Ben senden ayrılmak istiyorum.”

“-Ama neden yanlış bir şey mi yaptım sana karşı Güven ?”

“-Hayır yanlış bir şey yapmadın seninle bir alakası yok.”

“-Madem ki benimle bir alakası yok durup dururken niye ayrılıyoruz ki? Bunun bir açıklaması olmalı Güven bana bunun neden olduğunu söyle .”

“-Çünkü seni sevmiyorum artık.”

“-Başka birisimi var yoksa neden, ne olur bir şey söyle Güven.”

“-Seni sevmiyorum artık dedim ya.Başka birisini seviyorum.”

Naz, ağlamaya başlıyor.Böyle bitemez diye düşünüyordu durup dururken sadece “seni sevmiyorum artık , başkasını seviyorum” demeyle bitemezdi.Her şey bir gün içerisinde olmuştu. Ama ayrılmak zorundaydı çünkü karşısındaki onu sevmiyordu bu beraberlik bitmeliydi.Ayrıldılar…

Naz’ın ailesi bu duruma biraz sevindi.Çünkü kızlarının yaşı daha 17 idi ve böyle bir beraberlik onun için çok erken yaştaydı.Ama hayır Güven ile birlikte olamazsın deselerdi kızlarının onlardan habersiz Güven’le birlikte olmasından korkuyorlardı onun için Güven ile birlikteliğini onaylamışlardı.Ama kızlarının üzülmelerine de dayanamıyorlardı , ellerinden ne gelirdi ki bir kaç gün geçtikten sonra unutur diyorlardı.

Naz , artık Güven’i düşünmemeliydi.Çünkü önünde hayatının önemli sınavlarından biri olan üniversite sınavı vardı.Sınava çok çalışmalıydı sınava çalışırken verdiği uğraşlar boşa gitmemeliydi.Birde arkadaşlarının hepsi kazanırda o kazanamazsa buna çok üzüleceğini ve sınava eski temposuyla hazırlanamayacağını düşünüyordu.

Sınava Zeynep ve Naz beraber hazırlandılar.Beraber dershaneye gittiler, ödevlerini beraber yaptılar.Dershanede ki sınav sonuçları ikisinin de çok iyiydi. İstedikleri üniversitenin istedikleri bölümüne gidebilecek kadar iyiydi.Sınava geceli gündüzlü çalıştılar.Kendilerine çok güveniyorlardı.

Sınav günü geldi çattı.İkisi o sabah evden beraber çıktılar ve sınava girecekleri okula doğru yol almaya başladılar.Sınav salonundan içeriye girdiler. Zeynep gitti sırasına oturdu , kalemini, silgisini sınav için gerekli ne varsa hepsini sırasının üzerine yerleştirdi.Naz ise tam okuldan içeri girerken çantasının içine acaba bir şey unuttum mu diye bakıyordu ki bir an karşısında Güven’i gördü.Güven’de o okulda sınava girecekti. Naz, bir an karşısında öyle onu görünce bir an sevindi.Ama ona bir o kadar da sinirliydi.Çünkü Güven, onu “ben artık başkasını seviyorum, seni sevmiyorum” diyerek terk etmişti.Naz, ona hiç selam vermeden yanından geçti ve sınava gireceği sınıfın kapısından içeri girdi ve yerine oturdu.

Sınav başlamıştı ama o hala Güven’i düşünüyordu.Ama artık onu düşünmemeliydi.Bir an önce sorularını çözmeliydi.Sınav bitmişti.Naz , sınavdan çıktıktan sonra ine Güven’i gördü.Güven, onunla konuşmak istiyor ama o konuşmuyordu.

Zeynep ile Naz anlaşmışlardı , sınavdan bir yere gidip beraber oturacaklardı.Zeynep, sınavdan çıktıktan sonra hemen Naz’ı aradı ve ona;

“-Naz’cığım nerede buluşalım?”

“-Bizim okulun ön tarafındaki kafeterya da buluşalım mı Zeynep?”

“-Tamam olur. 20 dakikaya oradayım.”dedi ve telefonu kapattı.

Güven ise hala Naz’ın peşindeydi.Ona ;

“-Seni hala çok seviyorum Naz , ne olur beni affet !”

“-Yeni mi geldi aklın başına.”

“-Kim için terk ettin beni?”

“-Naz, boş ver şimdi onları ben hala seni seviyorum ve sende beni seviyorsun ben bunu biliyorum .”

“-Hayır seni sevmiyorum artık, ben başkasını seviyorum.”

Oysa ki Naz, başkasını sevmiyordu , sırf Güven’i üzmek için bir zamanlar kendi yaşadıklarının aynısını ona yaşatmak istiyordu.

“-Hayır Naz , sen benden başkasını sevemezsin.”

“-Sen başkasını seviyorsun da , ben neden başkasını sevemeyecekmişim ki.”

“-O yüzden olduğunu biliyordum işte.Sırf ben sana öyle dedim diye şimdi sende bana aynısını söylüyorsun.”

“- İyi sen bilirsin ama seni asla affetmeyeceğim.”

“-Hayır ben başkasını seviyorum artık bırak peşimi, bırak işte…

“-Hayır bırakmıyorum beni affedene kadar ben de seninle geleceğim.”
    “-Git artık lütfen!”

Naz, kafeteryaya geldiğinde Güven’e;

“-Kim var içeride kiminle buluşmaya geldin?”

“-Zeynep, var .Git artık ne olur.”

“-Hayır içeriye girip bakacağım.”

“-Naz, Güven’le barıştınız mı?”

“-Hayır tabiî ki de yok öyle bir şey olamazda.”

“-Nasıl olamaz ya barışacağız işte.”

“-Saçmalama Güven, çık git başımdan ya defol.”

“-Tamam kızma sen gidiyorum ama yine geleceğim.”

“-Bulursan görürsün.”

Güven, içeriye giriyor ve Zeynep’i görüyor.Zeynep de ikisini yan yana görünce biraz şaşırıyor. Naz’a;

Güven , gittikten sonra Zeynep , Naz’a Güven’le ilgili soru sordu.Naz’da ona “ bırak şunu ya boş ver” dedi.

“-Sınavın nasıl geçti Zeynep , benim sınavım çok güzel geçti.”

“-Benimki de çok güzeldi.Bakalım kaç puan alacağız.İhşallah ikimizde istediğimiz üniversitenin , istediğimiz bölümüne gideriz.”

“-İhşallah Zeynep, ikimizde aynı üniversiteyi kazanırız.”

“-Artık kalkalım mı Naz, saat geç oldu bizimkiler bizi merak etmesinler.”

“-Tamam Zeynep hadi gidelim.”

İkisi de beraber bir yaz boyunca beraber sınav sonuçlarının açıklanmasını bekledi.Tıp okumak istiyordu ikisi de.

Sınav sonuçlarının açıklanmasına sadece 1 gün kalmıştı.O gece heyecandan uyuyamadılar.Sabah hemen kalkar kalmaz beraber sınav sonuçlarına baktılar.İkisinin de puanı çok yüksekti.Ama Naz’ın puanı Zeynep’in puanından biraz düşüktü.Sonra beraber tercih yaptılar.Hep aynı yerleri tercih ettiler.

Tercih sonuçları açıklandığında aynı bölüm ama farklı üniversiteleri kazanmışlardı.Bu duruma biraz üzüldüler.Zeynep’in kazandığı okulun eğitimi daha güzeldi.Ama Naz’da çok çalışırsa tıpkı lisede de olduğu gibi.Zeynep’in okuluna yatay geçiş yapma hakkı vardı.Güven ise Zeynep ile aynı üniversiteyi kazanmıştı ama o mühendislik okuyacaktı.

Naz, ilk senesini kazandığı okulda bitirdi.İkinci sene Zeynep’in okuluna yatay geçiş yaptı.Güven de o okuldaydı. Sık sık karşılaşıyorlardı. Güven, ona onu hala sevdiğini ve yeniden beraber olmak istediğini söyledi.Naz da istiyordu aslında yeniden beraber olmak.Güven’in ısrarlarına daha fazla dayanamayarak ve Zeynep’in de isteği üzerine Güven ile yeniden beraber olmaya karar verdi.Güven, onu eskisinden de çok seviyordu.O da Güven’i.

Okulları bitti.İkisi de çok iyi birer doktor oldular.Güven de çok iyi bir mühendis.

İşlerine başladıktan 5 yıl sonra Naz ve Güven evlendiler.Onlar evlendikten sonrada Zeynep de Mete adında kendisi gibi doktor olan birisiyle evlendi.

Aradan 2 yıl geçtikten sonrada bebekleri dünyaya geldi.Naz ile Güven’in ikiz kız çocukları olmuştu.Zeynep ve Mete’nin de bir erkek çocukları olmuştu.

Naz’ın durumu biraz zordu aynı anda iki tane çocuk büyütüyordu.Ama Zeynep, onu hiçbir zaman yalnız bırakmadı.Çocuklarını beraber büyüttüler.Çocuklarını da anne ve babaları onları nasıl yetiştirdiyse onlar da çocuklarını o şekilde yetiştirdiler.Hiçbir şeyden mahrum bırakmadılar tıpkı ailelerinin onları mahrum bırakmadığı gibi.

Çocuklarını aynı okula gönderdiler.Çocukları da okullarını dereceyle bitirdiler.Tıpkı kendileri gibi çocukları da tıp fakültesini kazanarak doktor oldular.

Similar topics

-

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 8:35 am