Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

KÜÇÜK DÜNYAM - NESRİN CANLI

turkce.toplulugu

KÜÇÜK DÜNYAM - NESRİN CANLI Empty KÜÇÜK DÜNYAM - NESRİN CANLI

Mesaj  turkce.toplulugu Ptsi Mayıs 04, 2009 11:50 am

KÜÇÜK DÜNYAM
    Hayatımın dönüm noktasıydı üniversite sınavı benim için.Çok uzak görünen, beklide ulaşılması zor,hayallerin başlangıcı,basamakların ilkiydi.Nihayet öss´yi kazanmış,öğretmenliğe ilk adım atmıştım.İçimdeki öğrenme ve öğretme,anlatma tutkusu derinleştikçe derinleşiyordu.Beni yeni dünyalara başka hayellere sürüklüyordu.Herşey öss´yi kazanmakla bitmemeli.İyi bir öğretmen olmalıydım.Mesleğimi çok iyi icra eden,öğrettikçe öğreten,öğrencilerime çok büyük bir sevgiyle bağlı iyi bir öğretmen…
    Yetiştirilmesi ve olgunlaştırılması için verilen tohumları;toprağa bir bir elleriyle,tükenmeyen bir hevesle onları eken bir öğretmen…Tüm yüreğini ve sevgisini katarak,hergün bitmek tükenmek bilmeyen bir hevesle onları sulayıp şevkat gösteren,sararıp dökülen her yaprak için evladını kaybetmişcesine yüreği yanan iyi bir öğretmen olmalıydım.Öğretmen olmak için öğretmen olmamalıydım..
    Her şeyden önce okul benim için ikinci bir dünyam olmalıydı.Tebeşir tozları arasında nefes almak vazgeçilmezim olmalıydı.
    Evet sınavı kazanıp öğretmen olmayı bütün kalbimle istedim.Nerde bir öğretmen görsem kalbim yerinden çıkacak gibi oluyordu.Herşeyden çok istiyordum.Kazanamazsam hayat benim için bitmişti.Ama önemli olan kazanmak değilmiş.O işi hakkıyla verebilmekmiş.Çünkü öğretmenlik çok zor çok kutsal bir görev.Herşey onların elinde.Onlar,bir aleti çalıştıran çark,karanlıkta etrafına ışık saçan en değerli meşale,geleceğimizi aydınlatacak olan en değerli rehberdir.
    NESRİN CANLI

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 4:30 pm