Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

GURBET DUVARI

Turkce Toplulugu

GURBET DUVARI Empty GURBET DUVARI

Mesaj  Turkce Toplulugu Çarş. Mart 25, 2009 12:54 pm

Uzatıyorsun ellerini uzanamıyorsun.Gitmek istiyorsun bazen,durmaksızın koşmak istiyorsun hasret kaldığın memleketine ama gidemiyorsun,koşamıyorsun.İnsanın elinden hiçbir şeyin gelmemesi de bu olsa gerek…
    Bazen neden geldim diye için içini yiyor,düşünceler deryasında boğuluyorsun.Birde bakıyorsun ki karanlıklar içinde yapayalnızsın.Bir ışık arar oluveriyor gözlerin bulamıyorsun.Zaman gelip geçse de sen yine gurbetin içinde hazin bir türkü misali yaşamaya çalışıyorsun.
    Gurbet çok zor derlerdi inanmazdım.Ve şimdi bilmediğim bir şehirde,bilmediğim insanların içinde gurbetin tam ortasında bulunmaktayım.Bir zamanlar hayalini kurduğum bu şehirde özlemin en acını tadını tatmaktayım.Hayallerimde gurbete yer vermemiştim belki bırakmıştım kendimi hayallerin şehrine…
    Yalnızlığın bedenimi birgün bir kıvılcım gibi saracağını aklımın ucundan bile geçirmemiştim…
    Bence buydu gurbet.Yaşamak istediklerine duvardan bir setti.Yıkmak senin elindeydi.Ve yıkacaktın.Hayallerinin şehrindeki bu duvarı.Çünkü biliyordun ki ailenden ve memleketinden ne kadar ayrı olsan da gurbet peşinden azılı bir katili kovalayan cesur bir polis gibi kovalayacaktı seni.
    Yaşanmasını istenilenlere engellesede gurbet hayallerinin şehrinde gurbeti yıkarak da yaşamalısın ve yaşacaksın.Böylelikle damarlarında dolaşan bir acıyken gurbet yavaş yavaş tatlı bir anıya dönüşecektir.
    Tabi her şey senin elinde…

Handan SALİM

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 4:24 am