Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

BAZEN YALNIZ OLMAK EN GÜZELİ- ÜZEYİR ÇINAR

Turkce Toplulugu

BAZEN YALNIZ OLMAK EN GÜZELİ- ÜZEYİR ÇINAR Empty BAZEN YALNIZ OLMAK EN GÜZELİ- ÜZEYİR ÇINAR

Mesaj  Turkce Toplulugu Çarş. Mart 25, 2009 2:32 pm

Yalnızlık her insanda farklı yaşanır. Tıpkı yazı yazmak gibidir yalnızlık. Yalnızlığın insana güzel gelen tarafı bir başıboşluk, boş vermişlik, insanda bir rahatlık oluşturmasındandır belki de. İnsanın kendisini, çevresini, ona değer verenleri, yaptığı işlerin doğruluğunu anlaması, daha doğru düşünmesi için bazen yalnız olması en güzeli.
    Ben kendimden biliyorum ve hep öyle yaparım. Kendimi çok mutlu hissettiğimde ya da farklı düşünceler içinde olduğumda yalnız kalıp birde o şekilde denemeyi severim.
    Bana yalnızlığın verdiği en güzel hediyelerden biride daha iyi düşünme ve düşündüğümü kaleme aktarma, yani şiir yazma yeteneği kazandırmıştır. Yalnız olduğumda ilk yaptığım, canım sıkkın, keyfimde yoksa kalemi elime alır, başlarım şiir yazmaya.
    ‘’ Ya sen ya hiçti.’’ , ‘’Seni geçtim hiçlerdeyim bu aralar .’’ Diye devam eden şiirlerim bunlardan bazılarıdır.

ÜZEYİR

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 3:04 am