Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

PERİYİ UYANDIRMAK ali çolak (FİKRET DEMİR)

0901060035

PERİYİ UYANDIRMAK ali çolak (FİKRET DEMİR) Empty PERİYİ UYANDIRMAK ali çolak (FİKRET DEMİR)

Mesaj  0901060035 Paz Haz. 20, 2010 11:48 am

Yazarın adı:ALİ ÇOLAK
    Yayın evi:ÖTÜKEN
    Basım tarihi:2000
    Sayfa sayısı:127
    Kitabın türü:DENEME

Kitap 31 denemeden oluşmakta dır.Kitabın ilk dikkat çeken tarafı önsözünün olmaması.Yazar ali çolak kitabın önsözünü yazmayı düşünürken posta adresine kimliği belirsiz bir okuyucusu tarafından sultan ve usta nın hikayesi adlı bir yazı gönderiliyor.Yazar bu hikayeyi çok beğeniyor aradığı yazının bu olduğunu söylüyor ve önsöz yerine perinin sarayına giriş adlı başlık altında bu hikayeyi yazıyor.Kitab ta yazar güncel denemelere yer vermiştir .Bu denemeler herkesin ilgiyle okuyabileceği türden .Benim özellikle defalarca okunmasını tavsiye ettiğim denemeler;Ah bir mebus olsam,Kadın şair midir yoksa şiir midir,Usta ve sulta nın hikayesi .Kitabı okumayı herkese tavsiye ederim gerçekten okunması gerekilen bir kitap olarak görüyorum bu eseri.Bu kitabı okuduktan sonra herkesin ali çolak a farklı bir ilgi duyacağını inanıyorum.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 1:31 am