Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

HERŞEYİ ZITLIKLARI İLE SEVİYORUM - Fatma BOZKURT

turkce.toplulugu

HERŞEYİ ZITLIKLARI İLE SEVİYORUM - Fatma BOZKURT Empty HERŞEYİ ZITLIKLARI İLE SEVİYORUM - Fatma BOZKURT

Mesaj  turkce.toplulugu Ptsi Mayıs 04, 2009 6:59 am

HERŞEYİ ZITLIKLARI İLE SEVİYORUM

Herşeyi karşıtlarıyla seviyorum.Gülü sevdiğim gibi dikenide seviyordum.Herkes,yazı severken ben kışıda seviyordum.

Kış,mevsiminin bende ayrı bir özelliği var.Rüzgarın uğultusu,karın tane tane etrafı örtmesi,yağmurun damla damla yağması farklı bir çağrışım uyandırıyordu.Yağmurdan sonra ki toprağın kokusu,rüzgarın uğultusu,karın yerde bembeyaz görünümü belki bakınca bir anlam ifade etmez.

Rüzgarın uğultusundan korkuyorum;ama farklı duygularla o korkuyu gizliyebiliyorum.Rüzgarın,bendeki o korkuları alıp götüreceğine inanıyorum.Rüzgarın ağaçtan düşürdüğü her yaprağın bendeki olumsuzluğu götürdüğünü inanıyorum.Yağan her damla yağmurda her tanesinin yeryüzündeki çirkinliği örttüğüne inanıyorum.Yağan her damla yağmurla yüreklere akmak istiyorum.İnsanların yüreğine akarak insanları anlamak,onların sevgilerini tatmak,onlarla gülüp ağlamak istiyorum.

Fatma BOZKURT

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 9:22 am