Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

ŞARK KEDİSİ -Annemarie Schimmel-FATIMA GÜNGÖR

0901060049

ŞARK KEDİSİ  -Annemarie Schimmel-FATIMA GÜNGÖR Empty ŞARK KEDİSİ -Annemarie Schimmel-FATIMA GÜNGÖR

Mesaj  0901060049 Cuma Haz. 11, 2010 4:02 pm

Kitabın Adı:Şark Kedisi
    Yazar:Annemarie Schimmel
    Yayın No:755
    Kültür Serisi:383
    Kapak Tasarımı:grataNONgrata
    Dizgi-Tertip:Ötüken
    Kapak Baskısı:Birlik Ofset
    Baskı:Yaylacılık Matbaası
    Cilt:Yedigün Mücellithanesi
    Çevirisi:Senail Özkan
    Sayfa Sayısı:194
    Fiyatı:20 TL
    ISBN 978-975-437-711-8

Yazar bu kitabında kedi sevgisinin ne kadar önemli olduğunu ve kedi sevgisinin imandan geldiğini belirtmiştir.Fakat ben bu kitabı çok gerçekci bulmadım.Özellikle alınan hikayelerin gerçeklik değeri olduğuna inanmıyorum.Yazar bazı tasavvuf büyüklerinden faydalanmış kitabında.Kitap farklı konu başlıkları altındaki hikayelerden oluşmaktadır.Aralarda şiir ve farklı dillere ait olan atasözleri yer almaktadır.Atasözler ve şiirlerle kedi fare arasındaki bağ anlatılmış.Kısacası yazar bu kitapla kediler üzerinden dersler vermek istemiştir.Yazarın dili gayet yalın ve açıktı bu kitabında.Bu kitabta dikkatimi çeken şey daha çok kitabın tasarımı olmuştur.İçerisindeki ve kapaktaki resimler etkileyici geldi bana.Şark kedisi küçük bir kültür hazinesidir;İslam kültür coğrafyasından derlenmiş menkıbe,hikaye,masal,efsane,darbımesel,fıkra,şiir,hikmet,vecize ve atasözlerini içinde barındıran bir kültür ambarı...
    Kedi severler için harikulade bir hediye,ben kedi sevmediğimden midir bilemedim ama bu eseri beğenmedim. Fakat okuduğunuz kitap size birşeyler katmışsa eğer kitaba takılmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Forum Saati Perş. Mayıs 16, 2024 3:20 am