Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

NEFRETSİZ DÜNYA - Sibel ALKAN

turkce.toplulugu

NEFRETSİZ DÜNYA - Sibel ALKAN Empty NEFRETSİZ DÜNYA - Sibel ALKAN

Mesaj  turkce.toplulugu Ptsi Mayıs 04, 2009 10:05 am

NEFRETSİZ DÜNYA

Neden insanlar birbirlerinden nefret eder? Nasıl sevmeyi öğretiyoruz onlara? Ne zaman kendilerinden başkalarını da düşünürler? Ben hep bu soruları sordum kendime ve hayallerimi güler yüzlerin hakim olduğu nefretsiz bir dünya süsledi.
    Ben istiyorum ki herkesin mutlu olduğu bir biriyle savaşmadığı bir dünya olsun. Kimse kimseyi kırmasın, aksine sevsin. İnsanların kalplerini nefret duygusu yerine sevgi doldursun. Sabah uyanıp, sokağa çıktığımda mutsuz aksi suratlar yerine gözlerinden mutluluk okunan suratlar görmek istiyorum. Siz istemez misiniz?
    Büyükler çocuklara kavgayı değil de sevmeyi öğretse, çıkarları peşinde koşmak yerine hayalleri peşinden koşmayı öğretse güzel olmaz mı? Bunları okuyup da hayal aleminde olduğu düşünmeyin sakın. Çok şey istemiyorum ki ben. Sadece hayallerimin gerçekleşmesini istiyorum. Herkes gülsün istemiyorum.
    Yüzünüzde ki gülücüklerin hiçbir zaman bitmemesi katlanarak çoğalması dileğiyle…

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 2:01 pm