Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

ÖLÜME GİDEN YOLCULUK - Sibel ALKAN

turkce.toplulugu

ÖLÜME GİDEN YOLCULUK - Sibel ALKAN Empty ÖLÜME GİDEN YOLCULUK - Sibel ALKAN

Mesaj  turkce.toplulugu Ptsi Mayıs 04, 2009 10:04 am

ÖLÜME GİDEN YOLCULUK

İnsanlar, sigara içerek neden bile bile ölüme bir adım daha yaklaşırlar? Sigara paketlerinin üzerinde “sigara öldürür” yazısını görerek sigara içmek saçma değil midir? Sigara kullananların yüzde yüzü sigaranın Zaralı olduğunu bilirler. Bunu bildikleri halde sigara içmekten vazgeçmezler bu daha da saçmadır.
    Sigara kullananlar kendilerini zehirledikleri yetmiyor gibi aynı ortamda bulunarak bencilce bir tavırla, kullanmayanları da zehirliyorlar. Bu da yetmiyormuş gibi çocuklara da kötü örnek oluyorlar. Küçücük çocuklar bile kitap okumadan önce, sigara içmeyi öğreniyorlar. Acaba geleceğimiz olan çocuklar ve gençler bunları hak ediyor mu?
    Sağlıklı yaşamak varken zehir içerek yaşamak niye? Sigara hem maddi hem de manevi açıdan insana zarar verir. Herkes sigarayı kötüler; ama hiç kimse stresimi alıyor diye içmekten vazgeçmez. Sigaranın stres aldığına ben inanmıyorum. Bu içenlerin söylemiş olduğu bir savunma mekanizması, haksız mıyım?
    Hem cebinize hem çevrenize hem de kendinize iyilik yapın sigarayı bırakın.

Forum Saati Cuma Mayıs 03, 2024 3:28 am