Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Türkçe Topluluğu

Türkiye'den erişim engeli nedeniyle yeni adresimiz: turkcetoplulugu.weebly.com

Nar Ağacı
Nazan Bekiroğlu
(%25 İndirimle)
Beyaz Türkler K.
Alev Alatlı
(%25 İndirimle)
turkcetoplulugu.weebly.com Topluluğumuzun yeni adresi
Kendini Açma
B. Çetinkaya

Deneme örneği- Ahmet Emrah ERDEM

Turkce Toplulugu

Deneme örneği- Ahmet Emrah ERDEM Empty Deneme örneği- Ahmet Emrah ERDEM

Mesaj  Turkce Toplulugu Çarş. Mart 25, 2009 2:14 pm

Türkiye artık gelişmekte sanayileşmekte modernleşmekte.Ekonomik olarak kendini aşmış,krize karşı hazır ekonomik güveni olan bir ülke durumuna doğru gitmekteyiz.İhracatımızın % 60 ı sanayi ürünlerinden oluşmakta.Durum iyiye gitmekte. Ancak benim korkum şu.gelişmekte sanayileşmekte olan bir toplum kendi değerlerini kültürünü ne kadar koruyabiliyor.Biz bunu ne kadar başarabilmekteyiz.bu konuda tereddütlerim var benim.Bu tereddütlerimin kaynağı ise medyada sokakta açık olarak anlaşılmakta.
    Artık gederek kendi değerlerimizle çatışır duruma geldik.Toplum içinde alt kültürler çok arttı.Gelişmenin getirisi mi bilemiyorum ama ben bu durumdan şikayetçiyim. Tv’ lerdeki programların ne kadarı bizim öz kendi kürlümüze uygun.Ne kadarı çoçuklarımıza,bu bizim kültürümüzü yansıtıyor diyerek izletebiliyoruz.Batının değerlerini alıp bunu toplumumuza empoze etmek ne kadar doğru. Benim endişem bu.İlerde kendi kültürümüze daha çok yabancılaşacağız.Binlerce yıllık kültürümüzü koruyamaz duruma geldik.Bireylere,özelliklede genç kuşaklara gelişmenin batılı gibi giyinmekten ibaret olmadığını öğretmeliyiz.Aksi halde benliğimizi kaybedip,kopya bir kültür olup,kimliksiz bir toplum oluruz.

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 6:59 pm